تغذیه سالم

همه چیز درباره مصرف گوشت مرغ

باید و نباید‌های مصرف گوشت مرغ

میر غضنفری یکی از متخصصان طب سنتی در مورد خواص مصرف گوشت مرغ بیان کرد: گوشت مرغ و پرندگان به علت لطافت بیشتر نسبت به گوشت گاو و گوسفند، باعث می‌شود بهتر و راحت‌تر هضم شوند و همچنین مواد زاید و اضافی کمتری تولید می‌کنند.

همچنین: پرندگانی که جوان‌تر هستند یا به اصطلاح جوجه هستند از لطافت بیشتری برخوردار هستند. بنابراین امروزه به علت اینکه مردم فعالیت بدنی کمتری دارند، توصیه می‌شود، از گوشت پرندگان نسبت به گوشت چرندگان استفاده بیشتری کنند.

این متخصص طب سنتی بیان کرد: گوشت مرغ‌های خانگی گوشت معتدل و متوسطی دارند که باعث بهبود رنگ پوست می‌شود، و استفاده از آن مزایای فراوانی دارد. و مرغ‌هایی که در فضای باز در حال چرا و چرخیدن باشند و تحرک داشته باشند، از بهترین نوع مرغ‌ها هستند. و مرغ‌هایی که در مرغداری‌ها نگهداری می‌شوند و با تغذیه مصنوعی بزرگ می‌شوند مناسب نیستند.

میرغضنفری افزود: به علت اینکه مرغ‌هایی که در مکان‌هایی مانند مرغداری‌ها به صورت مصنوعی رشد می کنند، و از غذاهای طبیعی و فعالیت بدنی کافی محروم هستند، باعث می‌شد مواد زائد در بدن آنها تجمع کند و در نتیجه استفاده بیش از حد از آنها برای بدن مضر خواهد بود.

محقق و دکترای تخصصی فیزیولوژی افزود: هرچه مرغ فربه‌تر باشد، باعث می‌شود رطوبت بیشتری در بدن مرغ تولید شود، همین این امر باعث می‌شود کسانی که مزاج های مرطوب دارند باید از مصرف آن خودداری کنند، و اصطلاح اینکه می‌گویند مرغ سرد است، به این معنی است که، میزان حرارت گوشت مرغ نسبت به گوشت های قرمز مانند گوشت گوسفند کمتر است، نه اینکه طبع آن سرد است.

این پزشک طب سنتی افزود: افرادی که مزاج سرد دارند بهتر است بجای گوشت مرغ از گوشت های قرمز استفاده کنند و یا درصورتی که گوشت مرغ مصرف کردند، باید از مصرف سردیجات دیگر مانند ماست و دوغ خودداری کنند، و یا خوراکی‌های ترش مثل غوره مصرف کنند؛ چون امکان افزایش سردی در بدن آنها وجود دارد و ممکن است دچار مشکلاتی مانند قولنج، دردشکم و گرفتگی عضلات شوند.

همچنین میرغضنفری افزود: بال و گردن و دل مرغ نسبت به اجزای دیگر بدن مرغ گرم تر است، همچنین: بهترین موقع ذبح و مصرف مرغ، قبل از شروع زمان تخم‌گذاری و درمورد خروس، اوایل شروع به خواندن است.

وی اظهار کرد: گوشت جوجه مرغ گرمی و خشکی بالاتری دارد. بنابراین به اعتدال نزدیک‌تر است و با سرعت بیشتر هم از بدن دفع می‌شود، لذا افرادی که گرم مزاج هستند باید در مصرف آن افراط نکنند.

مجله تندرستی گیاه سلامتی

منبع: فارس / عصرایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن