عسل درمانی

ماسک‌های زیبایی با عسل

ماسکهای زیبایی با عسل

عسل نقش مهمی در حفظ زیبایی و تجدید جوانی بازی می کند. خانمها می توانند با تهیه ماسک عسل خالص یا عسل مخلوط با زرده تخم مرغ و خامه ترش به نسبت مساوی بر زیبایی و شادابی پوست خود بیافزایند

پیشنهاد در روش مصرف

الف: صورت را با اب گرم شسته و مدت ۲ الی ۳ دقیقه کمپرس آب گرم به کار بریدتا منافذ پوست باز شده و قدرت پوست را برای جذب رطوبت افزایش دهد.

ب: مخلوط فوق را با پنبه به صورت لایه نازکی روی پوست بمالید و مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به حال خود بگذارید سپس با اب گرم شسته و خشک کنید و مقداری پودر بزنید.

ماسک عسل برای پوستهای خشک

مواد لازم:

عسل یک قاشق غذاخوری.
زرده تخم مرغ یک عدد.
آرد چاودار یک قاشق غذاخوری.
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری.

 

طریقه مصرف: مواد فوق را باهم مخلوط نموده و مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی پوست بگذارید سپس با اب گرم بشویید. همین کار را می توانید با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری خامه یا ماست شیرین انجام دهید و پس از ۵ الی ۱۰ دقیقه صورت خود را با اب ولرم بشویید.

 

ماسک عسل برای پوستهای چرب

مواد لازم :

عسل یک قاشق غذاخوری .
آرد چاودار یک قاشق غذاخوری .
سفیده تخم مرغ یک عدد.
آب لیمو یک قاشق غذاخوری.

طریقه مصرف:

مواد لازم را باهم مخلوط کرده روی پوست بگذارید تا منافذ پوست را تنگ نموده و قوام پوست را بهتر نماید. با عسل و سفیده تخم مرغ هم می توانید این کار را انجام دهید بدین ترتیب که یک قاشق غذاخوری عسل را با یک عدد سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید و مدت ۵الی ۱۰ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید.

 

کرم دست و صورت

برای نرم کردن دست ها و صورت مغز هسته بادام را بکوبید و با عسل مخلوط کنید و آن را به صورت و دست ها بمالید. بهتر است این کار در شب انجام شود و بعد از برخاستن از خواب دست و صورت خود را بشویید و اثر معجزه آسای آن را ببینید.

 

ماسک موز و عسل

موز سالم و رسیده را خوب له کنید و سپس ۱/۵ قاشق مرباخوری عسل به آن افزوده خوب مخلوط و ممزوج کنید آنگاه این مخلوط را به چهره و ناحیه گردن خوب بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم چهره و ناحیه گردن را بشویید.

این بهترین ماسک برای چهره های خسته و بی خوابی کشیده می باشد. ماسک عسل به تنهایی برای چهره های خسته و پف کرده بسیار موثر واقع می شود. صورت را با اب گرم بشویید و پس از خشک کردن عسل را روی صورت بمالید و مدت ۲۰ دقیقه استراحت کنید.

منبع: عسل درمانی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن