عسل درمانی

عسل درمانی قلب

خواص عسل برای بیماری های قلبی بسیار زیاد است و با عسل درمانی میتوان قلبی سالم داشت . قلب پر کارترین عضله بدن است که از بدو تولد شروع به کار می کند و با استراحت آن ، انسان و حیوانات به استراحت ابدی میپردازند . این عضله که در طول زندگی انسان هرگز استراحت ندارد ، بالطبع بیشترین مصرف انرژی را در بین تمام عضلات بدن دارد. انرژی مورد نیاز عضلات از طریق سوختن گلوکز داخل یاخته های بدن آزاد می شود و عسل منبع سرشار گلوکز است . علاوه بر آن ، عسل دارای آنزیم هایی است که قادر به تجزیه و انحلال چربی ها بوده و لذا مصرف عسل باعث می شود که علاوه بر تامین انرژی فراوان برای تحریک و تقویت قلب ، چربی های داخل قلب تحلیل روند و به این وسیله باعث گشاد شدن عروق و رفع تنگی آن ها ، افزایش جریان خون در قلب و عروق و تنظیم فشار خون می شود و با چنین اثراتی از خطر بروز سکته قلبی کاسته می شود .

تاثیر عسل بر روی قلب

وقتی سرعت جریان خون در قلب و عروق زیاد شود ، مقدار هموگلوبین خون افزایش می یابد و این افزایش سبب جذب اکسیژن بیشتر در شش ها و نهایت شادابی بیشتر به علت اکسیژن رسانی بیشتر به سلول های بدن و دفع کارآمدتر مواد زاید آن می شود  این توجیهات علمی ثابت می کند که مصرف عسل در افراد سالم موجب طول عمر بیشتر قلب آن ها می شود و در بیماران قلبی باعث تقویت عضله قلب و تشدید فعالیت آن می شود.

برخی از پزشکان متخصص و محققین قلب و عروق با انجام تحقیقات روی بیماران قلبی از طریق مصرف خوراکی یا تزریقی عسل، مصرف عسل برای سالم نگه داشتن قلب افراد سالم یا تقویت قلب بیماران قلبی را بسیار مفید دانسته و توصیه کرده اند . دکتر گولمب ، مصرف ۵۰ تا ۱۴۰ گرم عسل در روز به مدت ۲ ماه توسط بیماران قلبی را توصیه کرده است .

 

شربت عسل برای تقویت قلب

از آنجا که مصرف مداوم عسل باعث زدگی بسیاری از افراد می شود ، توصیه می گردد که افراد سالم ، برای تقویت عمومی بدن و سالم نگه داشتن قلب و عروق خود روزانه یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب سرد حل کنند و شربت عسل مذکور را بنوشند . مصرف عسل به صورت شربت عسل با آب سرد ، هرگز دل کسی را از عسل نمی زند ، همچنین توصیه می شود که بیماران قلبی ضمن اینکه تحت نظر پزشک معالج خود هستند ، با مصرف عسل به تقویت قلب خود کمک کنند .

توصیه می شود تمام بیماران قلبی ، به ویژه آن دسته از بیماران که مبتلا به انسداد و تنگی عروق قلبی هستند ، از مصرف عسل کوتاهی نکنند.

تقویت قلب با عسل درمانی

دکتر هاشمی روش زیر را برای تغذیه عسل توسط بیماران قلبی توصیه می کند :

 1. تقویت کار قلب یا کمک به رفع تنگی عروق را به مدت ۳ ماه به طور مداوم ادامه دهید .
 2. برای مدت ۳ ماه ، هر روز در ۳ نوبت ۳۰ گرم عسل را مصرف کنید (روزانه ۹۰ گرم) .
 3. سعی کنید مصرف در حدّ ۳۰ گرم در هر نوبت رعایت شود .
 4. عسل مصرفی را بعد از صبحانه ، ناهار و شام به صورت شربت مصرف کنید .
 5. در هر نوبت مصرف ، ۳۰ گرم عسل (۱ پیمانه مخصوص) را در یک لیوان آب سرد کاملا حل کنید و بنوشید .
 6. پس از ۳ ماه ، کمک درمانی با عسل را به مدت ۳ ماه دیگر به روش فوق و با ۱۵ گرم عسل در هر نوبت (۴۵ گرم در روز) ادامه دهید .
 7. پس از اتمام ماه ششم ، دوره کمک درمانی قلب شما با عسل تمام شده است ، اما توصیه می شود که از آن پس نیز از مصرف عسل غافل نشوید و دست کم یک روز در میان یک لیوان شربت عسل که حاوی یک قاشق مرباخوری عسل باشد ، بنوشید .

تقویت قلب ، تصلب شرائین ، سکته قلبی ، کنترل فشار خون با عسل درمانی

 1. مصرف عسل مرغوب باعث تقویت عضلات قلب و باز شدن رگ های قلب می گردد . با نظر پزشک به مدت ۶۰ روز ، روزی ۱۰۰ گرم همراه آب ، آبمیوه و یا شیر میل شود .
 2. عسل تنظیم کننده فشار خون است .
 3. عسل از سکته قلبی جلوگیری می کند.
 4. برای تقویت قلب ۲۰ گرم آمله را پودر نموده با ۳۰۰ گرم عسل مخلوط نموده و روزی ۱ قاشق میل شود .
 5. برای تقویت قلب ۲۰ گرم پودر پوست بالنگ را در ۲۰۰ گرم عسل مخلوط نموده روزی یک قاشق مربا خوری میل شود.      * برای از بین بردن تلخی پوست بالنگ به مدت ۲۴ ساعت در آب خیسانده و هر ۵ ساعت آن را تعویض نموده سپس آن را در آب جوشانده و آنگاه از آب خارج نموده بگذارید خشک شود و پودر نمایید .
 6. به خاطر وجود دیژیتالین در برگ گل انگشتانه برای بیمارهای قلبی مفید می باشد ، گل انگشتانه تنظیم کننده تپش قلب است. دم کرده این گیاه را همراه با عسل میتوان استفاده کرد . (تذکر مهم : به خاطر سمی بودن این گیاه بهتر است با نظر پزشک مصرف گردد و از مصرف خودسرانه آن خودداری شود ، برای کسانی که فشار شریانی آن ها بالاست مضر می باشد) .
 7. برای درمان تصلب شرائین یک قاشق مرباخوری آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل و کمی مخلوط کرده ، بنوشید .
 8. اگر یک عدد پیاز کوچک را پخته با عسل مخلوط نموده و میل شود باعث پایین آوردن فشارخون می گردد (پیاز هنگامی که سرد شد با عسل مخلوط گردد) .
 9. کسانی که تصلب شرائین دارند ۲ گرم گل زیرفون را در ۲۰۰ سی سی آب جوش ۱۵ دقیق دم کرده و پس از سرد شدن شیرین نموده و میل کنند.
 10. برای رفع تنگی عروق به مدت ۳ ماه روزی دوبار هر بار یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب مقطر ، حل نموده شب وقت خواب و صبح ناشتا میل شود . صبح ها بهتر است تا یک ساعت از خوردن پرهیز کند
 11. برای تقویت قلب ۵۰ گرم روغن سیاه دانه را با ۱۰۰ گرم عسل مخلوط نموده ، هر صبح همراه صبحانه میل شود .
 12. برای تنظیم فشار خون به مدت یک هفته بعد از ناهار و شام یک قاشق غذاخوری آب پیاز را با یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط نموده همراه آب ولرم بنوشید(هر روز فشار خون را بگیرید و در صورت تنظیم بودن ، خوردن آب پیاز را قطع کنید).

منبع : بازار عسل

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن