گیاهان دارویی

با خواص سبوس برنج بیشتر آشنا شوید

سبوس برنج محصول جانبی از فرایند آسیاب برنج است. این ماده 10٪ برنج را تشکیل می دهد و تولید جهانی بالقوه آن 48 میلیون تن در سال است. بخش عمده آن به عنوان خوراک دام یا به عنوان مواد زاید استفاده می شود. با این حال ، این ماده غذایی به دلیل داشتن مواد مغذی از جمله پروتئین ، چربی ، کربوهیدرات ها ، ترکیبات فعال زیستی و فیبر توجه محققان را به خود جلب کرده است. این ماده غذایی ارزان و سرشار از مواد غذایی است. با استفاده از تکنیک های فرآوری مواد غذایی می توان منابع غذایی موجود در سبوس برنج را بهبود بخشید. محققان از سال 2003 به بررسی نقش عملکردی سبوس برنج پرداخته اند. آزمایش ها نشان دادند که سبوس برنج و ترکیبات فعال آن ، مانند توکوفرول ، توکوترینوول ، آدنوزین و اسید فرلیک ، به عنوان یک ماده غذایی کاربردی نقش مهمی دارند. در این بررسی ، بیان شده که سبوس برنج یک ماده غذایی فوق العاده و کاربردی با خواص دارویی است. در ادامه با گیاه سلامتی همراه باشید

معرفی

به تازگی غذاهای کاربردی به عنوان گزینه های مناسب و ارزان برای جلوگیری از مشکلات مزمن سلامتی ظاهر شده اند. سبوس برنج ، محصولی از فرایند آسیاب برنج ، از لایه بیرونی دانه برنج حاصل می شود. این ماده حاوی تعدادی ماده مغذی و ترکیبات بیولوژیکی فعال است. سبوس برنج اغلب با استفاده از روش تثبیت ، تخمیر یا فرآوری می شود. به این سبوس برنج ، سبوس عملکردی گفته می شود. شناسایی اجزای فعال زیستی موجود در سبوس برنج باعث تقویت موقعیت آن به عنوان یک ماده غذایی مفید می شود.

همچنین مطالعه کنید: خواص و مضرات سبوس گندم

مشخصه ترکیبی

انواع مختلف برنج و همچنین شرایط جغرافیایی و روشهای فرآوری می تواند ترکیبات سبوس برنج را متمایز کند. سبوس برنج ، که لایه بیرونی دانه برنج است ، 8 تا 10 درصد از وزن کل دانه را تشکیل می دهد. با این حال ، در سبوس بسیاری از مواد مغذی مانند کربوهیدرات (34-62 درصد) ، چربی (15-20 درصد) ، پروتئین (11-15 درصد) ، فیبر خام (7-11 درصد) وجود دارد. همچنین اسیدهای چرب مانند پالمیتات (26-26٪) ، لینولئات (31-33٪) و اولئات (37-42٪) در سبوس برنج غالب هستند. علاوه بر این ، به دلیل داشتن محتوای بالای اسیدهای چرب اشباع نشده ، سبوس برنج یک ماده غذایی سالم محسوب می شود.

سبوس برنج

ارزش غذایی سبوس برنج

یک فنجان سبوس برنج خام 88 کالری را فراهم می کند و 28 گرم سبوس برنج حاوی 5.8 گرم چربی است ، 1.2 گرم آن اشباع و 4.2 گرم اسیدهای چرب اشباع نشده سالم است. به گفته والتر ویلت ، متخصص تغذیه دانشگاه هاروارد ، سلامت قلب ارتباط مستقیمی با نسبت اسیدهای چرب اشباع نشده اشباع شده در رژیم دارد. بعلاوه ، یک فنجان سبوس برنج 13.9 گرم کربوهیدرات و 3.7 گرم پروتئین را تحویل می دهد که 7٪ نیاز روزانه ما است و یک وعده واحد سبوس برنج بیش از نیمی از نیازهای غذایی روزانه ما از تیامین ، نیاسین و پیریدوکسین را تأمین می کند.

فرایند فرآوری

این ماده به دلیل خاصیت پیشگیری از بیماری های آن ، در صنایع غذایی از محبوبیت بالایی برخوردار است. جالب توجه است که فعالیتهای ضد دیابتی و ضد افسردگی سبوس برنج در آزمایشهای مدلهای مختلف حیوانات گزارش شده است. علاوه بر این ، اجزای فعال موجود در سبوس برنج فرآوری شده باعث تقویت سلامتی می شوند. در حقیقت ، این فرآوری خود به سبوس برنج ارزش افزوده می دهد. برای تهیه سبوس با خاصیت دارویی ، از چندین فرآیند تخمیر برای تقویت ارزش غذایی آن استفاده شده است. تخمیر سبوس برنج با استفاده از ساکارومایسسس میتواند به سبوس برنج خاصیت ضد استرس و ضد خستگی بدهد. علاوه بر این ، عصاره پلی ساکارید سبوس برنج تخمیر شده با استفاده از edodes Lentinus اثر ضد سرطان را نشان داد . تخمیر با استفاده از میکروب های مختلف می تواند سطح ترکیبات فعال زیستی و همچنین در دسترس بودن مواد غذایی کاربردی را افزایش دهد. به عنوان مثال ، تخمیر با استفاده از Rhizopus oryzae ، پروتئین سبوس برنج را تا 43٪ افزایش می دهد. همچنین با شکستن لیگنین در دیواره سلولی بستر ، سطح ترکیبات فنولیک ، که فعالیت آنتی اکسیدانی بالایی دارند ، افزایش می یابد.

خاصیت درمان فشار خون بالا با سبوس برنج

عوامل زیر خطر ابتلا به اختلالات مربوط به رژیم غذایی مانند چاقی ، سرطان و بیماری های قلبی عروقی (CVD) را افزایش می دهد:
مصرف کمتر غذاهای گیاهی ، تغییر الگوهای غذایی ، افزایش مصرف غذاهای غربی . بالا بودن فشار خون است.
یکی از علل بیماریهای قلبی عروقی ،که  همچنان به عنوان یکی از عوامل مهم مرگ و میر و یک استراتژی بهداشت عمومی است ، مدیریت رژیم غذایی افراد فشار خون بالا است. مطالعات نشان داده اند که کاهش 5 ‐ میلی متر جیوه در فشار خون به کاهش 16 درصد از بیماری های قلب وعروق کمک کند. عوامل خطر برای بیماریهای قلب و عروق عبارتند از میزان کلسترول بالا ، سطح پایین لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) و سطح بالاتر لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) است.

چندین ترکیب درمانی از سبوس برنج که شناسایی شده و مورد استفاده قرار گرفته اند ، می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند. به عنوان مثال ، مهار کننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACE) باعث کاهش فشار خون از طریق سیستم رنین ‐ آنژیوتانسین می شوند

فواید سبوس برنج

درمان اختلال متابولیک

اختلالات متابولیک شامل بیماری های مرتبط با متابولیسم است ، از جمله هایپرگلیسمی ، فشار خون بالا ، کلسترول خون ، فشار خون بالا و مقاومت به انسولین. مانند دیابت نوع 2 را نام برد، چاقی و بیماریهای قلبی با هم همراه هستند. سبوس برنج و اجزای فعال مختلف آن ، از اختلالات متابولیک جلوگیری یا بهبود می بخشد. به طور خاص ، یک رژیم غذایی حاوی عصاره آنزیمی سبوس برنج می تواند از تغییرات چربی و ماکروفاژهای مرتبط با چاقی ناشی از رژیم غذایی در موش ها جلوگیری کند .

برای کاهش کلسترول بالا: روزانه 12-84 گرم سبوس برنج یا 4.8 گرم روغن سبوس برنج در روز مصرف کنید.

جنبه های ضد سرطان

عوامل مختلف در عادات رژیم غذایی تأثیر معنی داری بر خطر ابتلا به سرطان دارند. فقط 5-10٪ از کل سرطان ها ارثی هستند. تمام حوادث دیگر به طور مستقیم یا غیرمستقیم با سبک زندگی و عادات غذایی مرتبط هستند. در صورت استفاده مناسب از مکمل های غذایی ، ممکن است میزان ابتلا به سرطان در انسان تا 30٪ کاهش یابد. اسید فیتیک استخراج شده از سبوس دارای فعالیت ضد سرطان در برابر سلولهای سرطان سلولهای کبدی (HepG2) است . به طور مشابه ،توکوترنیول به عنوان یک عامل ضد سرطان در برابر سلولهای روده بزرگ انسانی است.

بهداشت عمومی

سبوس برنج به خودی خود دارای مزایای سلامتی است ، در حالی که روغن سبوس برنج و اجزای فعال جدا شده دارای اثرات تحریک کننده سیستم ایمنی هستند. این ماده که سرشار از فیتواسترول ها ،  اوریزانول و ترکیباتی با خاصیت آنتی اکسیدانی است ممکن است سیستم ایمنی بدن را تعدیل کند. علاوه بر این ، سبوس برنج دارای چندین ویژگی سلامت عمومی است: به عنوان مثال ، مکمل سبوس برنج با تشویق رشد باتری های پروبیوتیک ، سلامت روده را بهبود می بخشد و با کاهش نفوذپذیری روده ، محافظت مؤثر در برابر ویروس اسهال روتاویروس در انسان را فراهم می کند.

مکمل در طولانی مدت تأثیر مثبتی بر بقا ، و عملکرد میتوکندری مغز دارد ، که ممکن است بیماری آلزایمر را به تأخیر بیندازد . مکمل های سبوس برنج همچنین توسط بدن سازان و ورزشکاران می توانند به عنوان مکمل های ارگونوژنیک مورد استفاده قرار بگیرند و ممکن است علائم یائسگی مانند گرگرفتگی و همچنین از بین رفتن استخوان در زنان مسن که از پوکی استخوان رنج می برند را کاهش دهد . سبوس برنج را می توان به عنوان منبع ترکیبات فعال مشتق از گیاه و جایگزینی برای منابع گران قیمت ویتامین حیوانات در نظر گرفت. به عنوان مثال ، سبوس برنج رنگی دارای ریز مغذی ها ، از جمله ذخایر غنی از بتاکاروتن است که می تواند به ویتامین A تبدیل شود .

نتیجه گیری

پیش از این ، سبوس برنج فقط در مواد غذایی حیوانات مورد استفاده قرار می گرفت و یا به عنوان زباله دور ریخته می شد. با این حال ، اکنون به عنوان یک منبع بالقوه برای تهیه مواد مغذی تغذیه ای درمان می شود. در این بررسی ، نقش درمانی خود سبوس برنج و اجزای فعال زیستی و جدید آن به طور خلاصه از دیدگاههای مختلف بالینی بیان شده است. ما خاطرنشان کردیم که سبوس برنج از نظر پیشگیری از بیماری دارای مزایای سلامتی مختلفی است و می توان از آن برای درمان انسان و حیوانات آزمایشگاهی بدون عوارض جانبی استفاده کرد. سبوس برنج به دلیل دارا بودن ارزش غذایی و درمانی قابل توجه ، می تواند باعث افزایش سلامت و سلامتی و همچنین کاهش خطر ابتلا به بیماری ، تأمین مزایای سلامتی و بهبود کیفیت زندگی شود. بنابراین ، سبوس برنج را می توان یک ماده غذایی فوق العاده و یا کاربردی در نظر گرفت. با این حال ، پتانسیل واقعی سبوس فرآوری می تواند با استفاده از روشهای جدید بیوتکنولوژیک توسعه یابد.

در نتیجه ، تقاضای زیادی برای غنی سازی مؤلفه های فرآوری سبوس در رویکردهای مختلف مبتنی بر رژیم غذایی وجود دارد که اختلالات مربوط به سبک زندگی را کاهش می دهد. کارآفرینان باید تشویق شوند که سبوس برنج را به عنوان منبع اصلی اجزای فعال زیستی برای پیشرفت غذاهای فوق العاده در نظر بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن