روغن هاطب سنتی

روغن دنبه

روغن دنبه صورت را شفاف میکند ، تیرگی های حاشیه صورت را پاک می کند ، یک وعده غذا با روغن دمبه باندازه سه وعده غذا قوت بخشی دارد ، چاقی ندارد و کلسترول را کاهش می دهد.

گوسفند ده ها نوع غذا می خورد ، گیاهان سالم و مفید . هر گیاهی قدری چربی دارد. در واقع دنبه عصاره شصت ، هفتاد نوع چربی گیاه است . دنبه به راحتی و فوری پاک می شود و نیاز به مواد شوینده ندارد به همین دلیل در گذشته نیاز به مواد شوینده برای شستن ظروف نبود. اما روغنهای نباتی و مایع به این راحتی پاک نمی شوند و خانمها همیشه مشکل پاک کردن روی گازها را دارند .

 

برای تهیه یک روغن دنبه شفاف وبی بو می توانید به شرح زیر عمل کنید.

طرز تهیه:

۴ کیلو روغن دنبه را چرخ کرده و ۲ لیوان ماست و یک لیوان سرکه طبیعی ( به دلخواه ) به آن اضافه کرده و به همراه یک عدد پیاز چهار قارچ شده ، ۴ عدد سیب خوش عطر رنده شده و ۱۴ عدد هل مخلوط نموده و می جوشانید تا کاملا ذوب شود و مواد محلول آن تبخیر شود و کمی آب آن بپزد .آنگاه حاصل را صاف کرده و روغن سفید ، شفاف ، خوش عطر و بی بو حیوانی به دست آورید . بهتر است برای جلوگیری از سوخته شدن روغن مزبور همان طور که در حال ذوب شدن است هر از چند گاه یک بار ، روغن آب شده را از ظرف تخلیه نموده تا در نهایت روغن سالم تری از دنبه استخراج کنید.

منبع : طب سنتی اسلامی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن