ریپورتاژ آگهی

در مورد قشم اطلاعات بیشتری کسب کنید

جزیره ناز قشم

یکی از زیباترین مکانهای قشم جزیره ناز یا جزایر ناز است. این جزایر در واقع سه صخره هستند که در وسط دریا واقع شده اند ، وقتی سطح دریا پایین می آید مسیری از ساحل به سمت این سنگها باز می شود و می توانید با پای پیاده به این صخره ها برسید. ایستادن روی صخره ها و تماشای برخورد موج دریا به سنگ بسیار خوب است. همچنین اگر کمی نزدیک شوید ، خرچنگ های بالایی را می بینید که در پایین صخره رفت و آمد می کنند.

اما همه جذابیت های جزیره Cute به همین جا ختم نمی شود. وقتی سطح دریا بالا است ، مردم بومی در اطراف سواحل بساط جمع می شوند. فروش صنایع دستی ، میوه های گرمسیری و طرح حنا از جمله فعالیت های بومیان در سواحل جزیره ناز است.

علاوه بر این ، آخر هفته ها ، عصرها ، بومیان با اتومبیل های لوکس و گران قیمت خود به ساحل می آیند و ماشین درست می کنند. بومی ها که به دلیل حضور در منطقه آزاد این ماشین های گران قیمت را ارزان تر از سایر مناطق کشور خریداری می کنند ، این بازی سرگرم کننده را می خوانند.

در مورد تور قشم در لینک زیر بیشتر بخوانید:

http://kk73.blogs.rice.edu/2021/01/25/aboutgheshmread56/

جنگل حرا قشم

جنگل حرا نه تنها در قشم بلکه در ایران یکی از خاص ترین پدیده های طبیعی است. از آنجا که جنگل حرا یکی از مکانهای محبوب قشم است ، حتما در سفر خود از این جنگل ها دیدن کنید. حرا در آبهای شور دریا رشد می کند ریشه های درهم تنیده حرا در برابر شوری آب مقاومت می کنند و نمک را از برگ آنها خارج می کنند.

وقتی آب دریا زیاد است ، حرا ها زیر آب می روند و وقتی آب دریا کم است ، درختان سر خود را از زیر آب بیرون می آورند. اگر به پرنده نگری علاقه دارید ، این فرصت را از دست ندهید. جنگلی که از آب بیرون می آید مکانی است که انواع پرندگان در آن پرسه می زنند. می توانید پرندگانی مانند حواصیل ، فلامینگو ، پلیکان ، مرغ ماهی خوار و … را در این مکان مشاهده کنید.

برای دور زدن جنگل حرا وقتی که آب دریا زیاد است ، باید یک قایق سوار شوید. شما می توانید با افراد دیگر یک قایق اجاره کنید تا هزینه بین شما تقسیم شود. اما اگر می خواهید زمان زیادی را به مشاهده جنگل و پرندگان و البته عکس گرفتن از آنها اختصاص دهید ، بهتر است یک قایق بسته استخدام کنید.

جزایر ناز قشم

جزایر زیبایی که احتمالاً کم و بیش درباره آنها شنیده اید و درباره آنها خوانده اید. نکته جالب اینجاست که جزایر زیبا در واقع دو جزیره هستند که با پایین آمدن سطح دریا به قشم متصل می شوند و با مد شدن آن قطع می شوند. اما مراقب باشید که با جزر و مد دریا به جزایر بروید. در مقاله بهترین زمان برای رفتن به جزایر زیبا ، زمان تقریبی جزر و مد را یادداشت کردیم.

اگر هنگام رسیدن به جزایر زیبا سطح دریا بالا باشد ، می توانید در ساحل قدم بزنید و از دور جزایر را مشاهده کنید. اما می توانید اصرار کنید که به جزایر زیبا بروید. در این حالت ، می توانید مسیر را ادامه دهید و وقتی زمان آن فرا رسید برای تماشا برگردید. اگر وقت ندارید ، می توانید روز بعد برگردید. به هر حال شما به خانه ما آمدید ، هیچ یک از جاهای دیدنی قشم را نمی دیدید ، این یکی را از دست ندهید.

ژئوپارک قشم

به هرجای قشم که نگاه می کنید ، چیزی وجود دارد که شما را درگیر خود می کند ، خواه آب باشد و خواه کوه و صخره هایی که شکل های مختلفی به خود گرفته اند ، اما بیشتر در قسمت غربی جزیره متمرکز است. ، جایی که می گوییم ژئوپارک. در این قسمت از جزیره علاوه بر گونه های گیاهی و جانوری ، پرندگانی مانند فلامینگو ، پرستو ، شهد خوار ، بلبل خرما و هزاران پرنده دیگر با نام های عجیب وجود دارد. علاوه بر جنگل های خارق العاده حرا ، گنبدهای نمکی ، غارهای نمکی ، چشمه های آب معدنی ، تنگه چاهکو ، تنگه عالی ، سقف قشم ، دره تندیس ، کلات کشتاران و ده ها مورد تخته سنگ و تخته سنگ به شکل عجیب و دریا در پس زمینه ، همه برجسته است.

    دره ستارگان

دره ستاره یکی از جذاب ترین جاذبه های قشم است. صخره های موجود در این دره مربوط به دوره زمین شناسی سنوزوئیک بوده و قدمت آنها به دو میلیون سال قبل باز می گردد. این دره توسط یونسکو به عنوان بخشی از ژئوپارک جزیره قشم که تنها ژئوپارک خاورمیانه است ، ثبت شده است. گفته می شود این اشکال دیدنی طی صدها هزار سال در نتیجه واکنشهای فرسایشی زمین در برابر بادهای شدید ، رعد و برق و بارانهای فصلی شکل گرفته است.

آدرس: ساحل جنوبی جزیره قشم ، 5 کیلومتری بعد از روستای برکه خلف

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن