استخوان و مفاصل

درمان نقرس با طب سنتی

به کمک طب سنتی نقرس را درمان کنید

نقرس دارای عوارضی چون درد و تورم ناگهانی مفاصل است. هر چند که برای درمان آن روش‌هایی درمان دارویی وجود دارد اما از دیرباز روش‌های سنتی خانگی‌ای هم برای بهبود و درمان نقرس وجود داشته است. در این مقاله به راهکارها و پیشنهادهای متخصصان طب سنتی برای درمان این بیماری خواهیم پرداخت.

بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده، می‌دانیم که عادت نداشتن به نوشیدن آب یا کم‌مصرف کردن مایعات در طول روز، یکی از عواملی است که منجبر به بروز نقرس می‌شود. برای عملکرد بهتر کلیه، باید به میزان کافی آب به آن برسد. اما زمانی که میزان آب دریافتی کلیه، کمتر از میزان کافی باشد، احتمال بروز اختلالات کلیوی و نقرس افزایش می‌یابد.

از مهمترین توصیه‌ها برای پیشگیری، درمان و بهبود نقرس  می‌توان به مصرف گیلاس اشاره کرد. این ویژگی به دلیل خواص و اثرات گیلاس در کاهش اسید اوریک است. همچنین قهوه هم دارای خواص کاهنده اسید اوریک بوده و در پیشگیری و درمان نقرس موثر است.

 

درمان نقرس با طب سنتی

 

علاوه بر موارد فوق، برای افراد مبتلا به بیماری نقرس، مصرف منظم روزانه و کم از آب سبزیجات و نیز صیفی‌جات مثل هویج، چغندر و خیار توصیه شده است و این موارد می‌تواند از افزایش شدت بیماری کمک کند. البته موارد یادشده با در نظر گرفتن این نکته است که فایده مصرف مواد غذایی ذکر شده در صورتی است که بسیار کم و در حد متعادل مصرف شوند.

همچنین کسانی که مبتلا به نقرس هستند باید از مصرف مواد غذایی حاوی پورین پرهیز کنند. پورین در مواد غذایی چون دل و جگر، نخود و لوبیا، قند و آبنبات، گل کلم و اسفناج، قارچ‌های خوراکی، نان‌های شیرین و انواع ماهی‌های مخصوصاً قزل‌آلا، سالمون، شاه‌ماهی و ساردین وجود دارد.

مجله تندرستی گیاه سلامتی

منبع:jamejamonline.ir / beytoote.com

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن