گیاهان دارویی

درمان افسردگی با قارچ‌های جادویی

درمان افسردگی با قارچ‌های جادویی

 

قارچ‌های جادویی ماده‌ای دارند که می‌توانند با «تنظیم مجدد مغز» سبب درمان  افسردگی شوند.

این ماده که به تازگی توسط دانشمندان کشف شده است نشان دهنده توان قارچ‌های جادویی در درمان افسردگی هستند.

به گزارش تلگراف و بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، در این قارچ‌ها که به قارچ جادویی (Magic mushroom) موسوم هستند ماده‌ای شیمیایی و روانگردان موجود است که می‌توانند سبب تنظیم مجدد مغز شده و به درمان افسردگی بیانجامند.

به ۱۹ بیماری که به افسردی مبتلا بودند، سیلوسایبین (psilocybin) موجود در قارچ جادویی داده شد که در آنها موجب بروز اثرات سریع و پایدار ضد افسردگی گردید.

همچنین توسط نیمی از افراد حاضر در این آزمایش، یک تاثیر ثانویه گزارش شد که تا پنج هفته ادامه داشت.

از این شیوه درمان برای بسیاری از بیماران افسرده استفاده شد تا به این وسیله مغز آنها «دوباره راه‌اندازی (Rebooted)» و یا «تنظیم مجدد (Reset)» شود.

همچنین در این راستا سرپرست تحقیقات روانشناسی امپریال کالج لندن، رابین کارهارت هریس توضیح داد: «برای اولین بار ما تغییرات چشمگیری را در فعالیت‌های مغزی افرادی که تحت درمان با سیلوسایبین قرار گرفته‌اند مشاهده کرده‌ایم.»

این قارچ‌های معجزه‌آسای چتری‌شکل حاوی ماده توهم‌زای سیلوسین و سیلوسایبین، نام علمی «سیلوسایبین ماشروم (Psilocybin Mushroom)» دارند و دارای خاصیت روانگردانی هستند.

سیلوسایبین که در طبقه‌بندی «ایندول» و «تریپتامین» قرار می‌گیرد، ماده‌ای است توهم‌زا و روانگردان.

از قارچ‌های جادویی یا قارچ‌های سیلوسایبین که دارای «سیلوسین» و «سیلوسایبین» هستند اغلب به منظور مصارف پزشکی افسردگی، تفریحی و عرفانی بهره‌برداری می‌شود.

همچنین سیلوسایبین موجود در قارچ‌های جادویی، در بدن انسان پس از مصرف تبدیل به «سیلوسین» می‌شوند.

طبق نتایج آخرین تحقیقات انجام شده، این دارو با بازنشانی سلول‌های عصبی، سبب ازدیاد پایستگی در شبکه‌های مغز شده که این مورد با افسردگی مرتبط است.

با وجود تمام مطالب ذکر شده، لازم به یادآوری است که دانشمندان به بیماران افسرده نسبت به خوددرمان‌گری با داروهای ردیف «هالوسینوژیک (Hallucinogenic)» هشدار داده‌اند.

مجله تندرستی گیاه سلامتی

منبع: سلامت نیوز / بیتوته

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن