خواص میوه ها

خواص انگور

گرم و تر – چاق کننده – صاف کننده خون و مولد خون می‌باشد پوست انگور دیر هضم و مولد ریاح و دانه آن سرد و خشک است.

انگور برای درمان بیماری فشار خون، رماتیسم، نقرس، مسمومیت داخلی مفید است و از ابتلاء به سرطان جلوگیری می‌کند.

انگور مقوی قلب و معالج بیماری‌های جلدی ، خونی و عصبی است.مواد سوداوی را دفع کرده یعنی (فیبرین و فیبرینوژن خون را به حد طبیعی و اعتدال می‌سازد).

لئونس‌کارلیه می‌نویسد: «اگر کشمش را در مدتی طولانی در آب بجوشانند جوشانده‌ای به‌دست می‌آید که برای سینه مفید است و برای درمان و معالجه امراض ریوی نیز مصرف می‌گردد و فایده می‌بخشد.»

«هسته انگور را اگر بکوبند وبا عسل مخلوط کنند و به کسانی که دچار خلط خون شده‌اند بخورانند آنها را معالجه می‌کنند.»

«در بیماری‌های زیادی‌که در اثر مسمومیت بدن تولید شده است معالجه با رژیم انگور را توصیه کرده‌اند، مخصوصاً در بیماری‌های یبوست، عوارض رماتیسم، چاقی، سوء هضم، بواسیر، کم‌خونی، عصبانیت، انسداد مجاری طحال و کبد، باید رژیم انگور گرفته شود.»

انگور دارای ویتامین‌های آ و ب و ث و مواد ازت و مواد قندی و نشاسته‌ای بوده و خاصیت ضذ عفونی کننده دارد.

از خواص انگور قند و چربی و آلبومین و آهن و کلسیم و فسفر و پتاسیم  و آرسنیک و منگنز و ید می‌باشد. پتاسم آن برای بچه‌های ضعیف وکم خون بسیار نافع است.

انگور به‌علت مدر بودن بهترین دافع سموم بدن بوده وبرای همه بیماران مفید است مگر مبتلایان به بیماری قتد و بیماری‌های جهاز‌هاضمه.

از خواص انگور برای سلامتی قلب ، ریه و کلیه نافع است و به‌علت داشتن املاح پتاسی و مواد سلولزی ملین و مدر و برای مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگار است.

در غوره آن (انگور نارس) اسیدهای آلی از جمله اسید اگزالیک، اسید مالیک، اسید تارتریک ، اسید راسمیک ، مقدار کمی قند و اسانس دارد. آبغوره برای چاقی مفرط ، جلوگیری از آرتروز ، روماتیسم، نقرس، نیز برای رفع تورم مخاط دهان، خونریزی لثه و همچنین در جلوگیری از جمع شدن چربی در بدن موثر بوده کمبود ویتامین c را جبران می‌نماید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن