گیاهان دارویی

حافظه خود را با کندر تقویت کنید

کندر گیاهی دارویی و بسیار مفید است که از قدیم الایام مورد استفاده در طب سنتی بوده است. این گیاه از تیره افراها می باشد و از صمغ موجود در آن به خاطر فواید زیادی که دارد استفاده های زیادی می شود. از جمله به خاطر بوی خوبی که دارد به عنوان خوشبو کننده و همچنین  در اسفند دانه استفاده می شود. خود گیاه کندر بسیار موثر  برای تقویت حافظه، عضلات قلب، ضد خلط خونی و بسیار موارد موثر دیگر را در بر دارد.

این گیاه مفید طعم و عصاره تلخی دارد ولی در کنار این  تلخی فواید بسیاری نهفته ای هم دارد.

تاثیر این گیاه بر جنین سالیان طولانی است که به کشف شده است هر چند که از قدیم به عوان یک عقیده حاکم بوده است. محققان دریافتند که مصرف چیزی حدود  ‏‎‎‏شش دهم گرم ، از آن در دورانی که رشد و نمو جنین به سختی پیش می رود و در واقع دوران بحرانش را به سر می برد می تواند بسیار موثر بر رشد و نمو سیستم عصبی جنین و نوزاد باشد. این گیاه باعث افزایش یادگیری، تقویت و حافظه می شود . به خاطر همین تاثیرات، نتیجه گیری شده که می تواند تاثیری بسیار خوب بروی رشد و تکامل مغزی، و شکل گیری درست دندریت ها و اکسونها و در نهایت برقراری ارتباطات صحیحی بین آنها می‌شود.

طرز مصرف صحیح کندر

روش کاملاً ساده، مقداری از آن را برداشته و بکوبید و یک قاشق چایخوری از آن را در آب ریخته و خوب حل کنید و قبل از صبحانه ناشتا میل بفرمایید.

روش ساده تر اینکه از آن به عنوان آدامس استفاده کنید البته کمی سفت است فراموش نشود.

از خواص در بردارنده آن: بدانید که جویدن آن موجب تقویت لثه ها، زدودن بوی بد دهان، مفید برای تقویت حافظه و موثر در بلغم می باشد.

مجله تندرستی گیاه سلامتی

beytoote.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن