ریپورتاژ آگهی

تأثیر رطوبت بر کیفیت عطر

تأثیر رطوبت بر کیفیت عطر. رطوبت عامل دیگری است که کیفیت عطر را از بین می برد. این بدان معنی است که حمام مکان مناسبی برای نگهداری عطر نیست حتی آشپزخانه نیز ممکن است مکان مناسبی برای نگهداری عطر نباشد. زیرا در آشپزخانه میزان رطوبت بیشتر از سایر قسمت های خانه است ، علاوه بر این دمای آشپزخانه ثابت نیست و به دلیل پخت و پز همیشه تغییر می کند. این مطلب برگرفته از سایت آنیه به آدرس anieh.com است.

تاثیر نور خورشید بر عطر

مهمترین عاملی که باعث خراب شدن عطر می شود نور خورشید است. نور خورشید ، به ویژه اگر به صورت تابش مستقیم باشد ، تأثیر سریعی در کاهش کیفیت عطر دارد. اگرچه بطری های عطر طرح های زیبایی دارند و همه ما دوست داریم بطری های عطر را در اتاق های خود به نمایش بگذاریم ، این امر باعث کاهش عمر عطر و خراب شدن سریع آن می شود ، خصوصاً اگر اتاق ما ساعت های طولانی دارای نور خورشید باشد. حتی عطرهای موجود در بطری های تیره نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرند. اگرچه این عطرها نسبت به عطرهای بطری شفاف کمتر در معرض فساد قرار دارند و ماندگاری بالاتری دارند ، اما قرار دادن آنها روی میز آرایش ، درست روبروی پنجره ای که در معرض نور خورشید است ، خطرناک نیست.

تأثیر مواد شیمیایی خارجی بر کیفیت عطرها

مواد شیمیایی خارج از بطری عطر نیز کیفیت عطر را کاهش می دهد. به عنوان مثال ، اگر بطری عطر شما به طور مداوم در معرض آلودگی هوا قرار دارد ، احتمال آسیب دیدگی و یا افت کیفیت آن بیشتر است ، همچنین اگر عطر خود را نزدیک گازهای شیمیایی یا بخار قرار می دهید ، مطمئن باشید که به زودی با عطر بدی روبرو خواهید شد. به همین دلیل توصیه می شود اگر قصد تمیز کردن محیط مانند حمام با مواد تمیز کننده شیمیایی مانند وایتکس را دارید ، عطر خود را در این مکان نگذارید و قبل از تمیز کردن محیط ، عطر خود را خارج کنید.

روش صحیح نگهداری عطر چیست؟

اگر به تازگی عطری بی عیب و نقص خریداری کرده اید که شخصیت شما را به خوبی نشان دهد یا عطری از شخصی دریافت کرده اید و بسیار نگران هدیه خود هستید ، به هر ترتیب باید از عطر خود به خوبی مراقبت کنید.

حتی اگر یک عطر تاریخ انقضا نداشته باشد و عمر آن ابدی باشد ، که البته چنین نیست ، شما همچنان باید مراحل مختلفی را برای حفظ صحیح عطر خود برای حفظ عطر یا کیفیت آن دنبال کنید. در زیر روش های مناسب و استاندارد مراقبت از عطر و نحوه نگهداری صحیح عطرها را به شما آموزش خواهیم داد.

نور مستقیم بدترین دشمن عطر است! بوی عطر در برابر نور تغییر می کند و مثل اولش نخواهد بود. عطرهایتان را در مکان های تاریک مثل کمد نگهدارید و اگر آنها را در کشو می گذارید، بین لباس ها قرار دهید. این مهم ترین نکته ای است که در مورد نگه داری عطر باید بدانید.
 مطمئن شوید که عطرتان را دور از گرما نگاه می دارید. خنکی داخل کمد بهترین مکان برای نگهداری عطر است. لازم هم نیست عطرتان را داخل فریزر قرار دهید، چون بویش را از دست می دهد. بعضی ها عطرشان را در یخچال می گذارند. اگر این کار را می کنید پس حواستان باشد که عطر را کنار موادی مثل کره و پنیر که بو را جذب می کنند، نگذارید.
 

عطر را در یک بطری شیشه ای نگه دارید

بهترین روش برای نگهداری طولانی مدت عطرها استفاده از بطری است ، زیرا شیشه ذوب نمی شود و هوا معمولاً در آنها جریان ندارد ، استفاده از بطری برای نگهداری عطرها از خراب شدن آنها جلوگیری می کند.

همه ما می دانیم که عطرهای خوب ارزان نیستند. هنگامی که یک بطری از عطر مورد علاقه خود را خریداری می کنیم ، قطعاً انتظار داریم که برای مدت طولانی با همان کیفیت باقی بماند. فرقی نمی کند که کدام عطر داشته باشیم ، چه عطری نادر باشد و چه عطر جدید فصل. در هر صورت عطرها به دقت و توجه زیادی نیاز دارند تا رایحه خود را از دست ندهند.

بطری عطر را در یک جعبه مناسب قرار دهید

بهتر است عطر را در بطری اصلی نگه دارید. به هیچ عنوان نباید عطر را از بطری و بطری اصلی خارج کنید و همیشه آن را در همان بطری اصلی نگه دارید. قرار گرفتن عطر در هوا باعث کاهش قدرت و غلظت مایع معطر می شود. همچنین بهتر است یک بطری عطر در جعبه موجود نباشد. برخی از عطرها حاوی جعبه های زیبایی هستند اما البته استفاده از این جعبه ها فقط جلب توجه برای فروش و تزئینات نیست و برای حفظ عطر در بهترین حالت بهتر است بطری عطر را درون جعبه بسته بندی آن نگه دارید ، بنابراین علاوه بر این ما از عطر در برابر نور خورشید و رطوبت محافظت کرده ایم و امکان شکستن شیشه وی را به حداقل می رسانیم.

در مورد عطرهای تست شده که بدون جعبه خریداری می شوند ، تهیه جعبه مناسب و نگه داشتن رایحه در آن ترجیح دارد. بطری عطر کامل مسافرتی را فراموش نکنید. اگر می خواهید عطر خود را در سفر با خود ببرید و هنگام مسافرت از آن استفاده کنید ، توصیه می کنیم از بطری های قابل شارژ مناسب استفاده کنید. بطری های قابل شارژ مناسب سفر هستند بنابراین می توانید مقدار معطر مناسبی را در آنها بریزید و آنها را در کیف یا کیف خود حمل کنید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن