سلامت کودک

بهترین تب برای کودکان و نوزادان چیست؟

بهترین روش برای قطع  تب در کودکان چیست؟

 

به هنگام سرماخوردگی کودک مصرف آنتی بیوتیک ممنوع:

دکتر معصومی یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بیماری های عفونی کودکان توصیه می کند، که به هنگام سرماخوردگی کودک تان تحت هیچ شرایطی از آنتی بیوتیک استفاده نکرده و سعی کنید از شربت استامینوفن استفاده کنید که بهترین روش برای کودک می باشد. فراموش نشود کودکی که تازه متولد شده یعنی دو الی سه ماهه است به خاطر وجود برخی از آنتی بادی های مادری بسیار کم تر دچار علائم سرماخوردگی می شود ولی می تواند در کودکان بالای سه الی چهار ماه این اتفاق بیفتد که همان استامینوفن بهترین روش می باشد.

اما برخی از روش های حمایتی  و پیشگیری کننده موجود است که مادران سعی بر انجام این روش ها می‌باشند، قبل از اینکه اقدامات خارق العاده انجام دهند برای این کار می توانید با قطره کلرید سدیم بینی نوزاد را شستشو دهید یا از شربت های استامینوفن با دوز مناسب در بازه های مشخص زمانی استفاده کنید. فراموش نشود از آنتی بیوتیک ها تحت هیچ شرایطی برای کودکان خود استفاده نکنید. تنها در شرایطی که پزشک تشخیص داده باشد و سرماخوردگی کودک با علائمی مثل عفونت گوش و سینوزیت همراه باشد میتوانید از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

همچنین آقای معصومی ابراز کردند که گاهی اوقات دیده می شود که مادران برای رفع تب در کودک شان از شیاف استفاده می کنند که اصلا کار درستی نیست و دوباره  تاکید کردند که تنها روش بهبود آن، مصرف شربت استامینوفن می باشد که به همراه آن خوب است از سایر اقداماتی چون پاشویه کردن کودک استفاده کنند. اما در مواقع اورژاسی و تب بالا حتماً با پزشک مشورت کرده و با صلاح دید پزشک از شیاف استفاده کنند.

اگر کودک دچار سرماخوردگی شده باشد و زمان واکسن هم رسیده باشد باید واکسن زدن را به تعویق بیندازید چرا که وضعیت کودک را حاد تر می کند. .

مجله تندرستی گیاه سلامتی

منبع:
seemorgh.com / farsnews.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن