اسلایدرلاغری و کاهش وزن

اشتباهاتی در آشپزی که باعث چاقی شما می‌شود

اشتباهاتی در آشپزی که باعث چاقی شما می‌شود

لینک دانلود اپلیکیشن گیاه سلامتی

استفاده از غذاهای خانگی، انتخابی هوشمندانه برای کاهش اندازه دور کمر محسوب می‌شود. آشپزی با روغن زیتون و استفاده از این روغن در پخت غذاها فقط تا زمانی مفید است و ضرری برای بدن ندارد که در مصرف آن صرفه‌جویی شود و بیش از حد استفاده نشود. سعی کنید از مزه‌ها بدون چربی لذت ببرید. غذاهای خانگی نیز به اندازه غذاهای رستورانی ممکن است ناسالم باشند: اگر از مواد اولیه ناسالم استفاده کنید یا روش‌های آشپزی نادرست به کار ببرید یا زیاد بخورید.

۴  اشتباه رایج در پخت و پز که چاق تان می کند

استفاده از روغن زیاد

ریختن روغن زیاد و بیش از اندازه در غذا کار ساده‌ای است؛ اما مشکل از آن جا آغاز می‌شود که در نظر بگیریم هر قاشق روغن زیتون ۱۲۰  کالری انرژی دارد که به سرعت ممکن است به اضافه وزن منجر شود.

راهکار :

اگر مایلید که از روغن‌های سالمی مانند زیتون در آشپزی‌تان استفاده کنید، پژوهشگران خوردن فقط دو قاشق چای‌خوری روغن زیتون را در بیشتر وعده‌های غذایی توصیه می‌کنند که معادل ۸۰ کالری انرژی در بر خواهد داشت.

دریافت طرز تهیه غذاها از برنامه‌های تلویزیونی!

غذاهایی که در برنامه‌های تلویزیونی آموزش داده می‌شود، ممکن است خوشمزه به نظر برسد اما پژوهشی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد و نتایج آن در مجله اشتها منتشر شد، نشان داد زنانی که برنامه‌های تلویزیونی آموزش آشپزی را دنبال می‌کنند BMI بیشتری نسبت به افرادی دارند که دستورتهیه غذاها را از منابع چاپی و دیگر منابع آنلاین دریافت می‌کنند.

راهکار :

از این که دستور تهیه غذاها را تغییر دهید هراس نداشته باشید.مثلاً اگر در طرز تهیه از پاستای معمولی استفاده می شود، شما گندم کامل را جایگزین پاستای معمولی کنید.

پرهیز از مصرف ادویه‌ و فلفل‌

شما میزان زیادی ادویه‌های مخصوص دارید که معمولاً فراموش می‌کنید آن‌ها را در وعده‌های غذایی مصرف کنید بنابراین بیشتر آن‌ها فقط به عنوان تزیین در قفسه‌های کابینت باقی می‌ماند.

راهکار :

از انواع ادویه‌ها و طعم دهنده ها در آشپزی‌تان استفاده کنید. مثلاً از ادویه پلو یا در غذاها از ادویه‌های خاصتان استفاده کنید.

ناخنک زدن به غذا در هنگام آشپزی

معمولاً وقتی رسماً کنار سفره می‌نشینیم کالری‌ها را محاسبه می‌کنیم اما کالری‌هایی که در هنگام پخت غذا به بدن وارد می‌کنیم چه می‌شود؟

راهکار :

به گزارش تبیان،اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در هنگام آشپزی به غذا ناخنک می‌زنید توصیه می‌شود که سبزی هایی مانند فلفل دلمه‌ای یا خیار را خرد کنید و دم دستتان قرار دهید تا چیزی سالم در هنگام آشپزی در دسترس داشته باشید که کالری اندک یا در حد صفر دارد.

منبع :
seemorgh.com / salamatnews.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن